CO TO SĄ BANKI OFFSHORE ?

 Istnieje wiele mitów na temat banków i inwestycji offshore, a w związku z tym że większość ludzi nie ma najmniejszego pojęcia co to jest to ci którzy korzystają na tym najwięcej aby zachować ten stan dezinformacji chętnie wykorzystują media aby ten stan ogłupienia zachować.

Tym sposobem większość ludzi żyje w przeświadczeniu że bankowość i inwestycje offshore to mistyczna kryminalna działalność, rozboju i prania pieniędzy!  Prawda jest jednak taka, że wielu z tych którzy się na ten temat wypowiadają, tak naprawdę to nie ma pojęcia co to jest !


BANK OFFSHORE, TO KAŻDY BANK LEŻĄCY POZA GRANICAMI PAŃSTWA, W KTÓRYM MIESZKASZ, A W KTÓRYM TRZYMASZ PIENIĄDZE !

Jeśli więc jako osobnik mieszkający w Polsce posiadasz konto bankowe w Niemczech to oznacza to że masz konto bankowe offshore !! Dobór banków zagranicznych polega jednakże na tym aby posiadać konta w krajach z którymi państwo, w którym mieszkasz nie posiada porozumień dających biurokratom z Twojego kraju możliwości ściągania pieniędzy na swoje wygodne przywileje  !

SKĄD TYLE NIEPOROZUMIEŃ ?

W dzisiejszych czasach wszystkie banki posługują się tymi samymi kanałami, przelewów, wymiany, clearingu  itd.. aby móc przeprowadzać swoje transakcje w kraju, czy też na skalę  międzynarodową. Dlatego też wszystkie banki na świecie są połączone poprzez odpowiednie banki korespondencyjne, czy inne relacje międzybankowe i to nie powinno już dłużej wzbudzać takiej konsternacji, gdyż to w praktyce dziś niema już znaczenia czy się posiada konto w Japonii, Chile, czy Koluszkach.

TO NIE JEST NIELEGALNYM POSIADANIE KONTA BANKOWEGO W INNYM KRAJU !   A WIĘC KONTA OFFSHORE !

Jak myślisz ...
Dlaczego na Wyspach Bahama jest ponad 400 banków, a na Wyspach Kajmana ponad 560 ... ?

 


Banner2Business