(C) Copyright


TERRORYZM ?


Strona główna serwisu

Info warte fortunę !
Skorzystaj z poniższego formularza by otrzymywać darmowy e-zin z informacjami o możliwościach i programach offshore 
Polityka prywatności

E-zin Offshore


 

 Genialna koncepcja uniwersalnej waluty opartej na złocie ! Otwórz swoje konto za free !

 

Po wypadkach z 11 września 2001 r. wiele zaczęło się zmieniać w różnych dziedzinach na świecie. Szok dla cywilizacji zachodniej, skutecznie nagłośniony, spowodował (zamierzoną) akceptację wielu działań podejmowanych przez rządy i ich różnego rodzaju "ramiona". Perfekcyjne wykorzystanie wydarzeń ataku na World Trade Center do załatwienia wielu innych spraw i działań będących solą w oku rządów i administracji jest nagminne na świecie. W przypadku Polski, o ile ograniczenia dotyczące ochrony prywatności nie są bardzo dokuczliwe dla mieszkańców kraju nad Wisłą, o tyle w innych dziedzinach życia są konsekwentnie radykalizowane.

Niekoniecznie musi mieć to związane z wspomnianymi wyżej wydarzeniami, lecz to co fundują nam rodzimi technokraci osobiście nazywam wewnętrznym terroryzmem państwowym. Precyzyjniej należałoby to chyba określić jako "terroryzm podatkowy".

Po ostatnich rozwiązaniach blokujących ogromną większość możliwości korzystania ze wszelakich odliczeń i ulg, właśnie zaczyna nam się forsować uregulowania, które mi osobiście kojarzą się z zasadami obowiązującymi w Północnej Korei.

Bardzo "realistyczne" rozeznanie aparatu fiskalnego doprowadziło do bardzo logicznego i efektywnego "działania":

- do kieszeni osób o najniższych dochodach dobrać się dość łatwo, lecz tam jest raczej niewiele ...

- kieszenie, czy raczej walizki, lub konta osób o najwyższych dochodach są o wiele bardziej trudnodostępne dla żarłocznego fiskusa, a to za sprawą min. mechanizmów offshore ( pieniądze są tam gdzie jest mózg).

- klasa średnia => to jest to !

Osoby, o dochodach rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie to remedium na worek bez dna tzw. budżetu państwa.

Wprowadzane rozwiązania fiskalne są wyraźnie ukierunkowane na ludzi o dochodach kwalifikujących ich do klasy średniej. Fiskus doskonale zna realia i perfidnie wykorzystuje fakt, iż osoby z tej grupy są najlepszym "materiałem" do strzyżenia z gotówki. Mają więcej niż ci z niższego przedziału, lecz nie na tyle dużo kapitału i wiedzy, aby wykorzystać furtki tkwiące w lukach prawnych, mechanizmach offshore, czy zaletach osiągania profitów z tytułu działań na skalę międzypaństwową.

Nie trzeba być wybitnym ekonomistą aby rozumieć, iż motorem napędowym każdej gospodarki w tzw. krajach demokratycznych jest klasa średnia (vide USA). U nas, jak widać ta klasa ma być także motorem napędowym. Dla klik politycznych i złodziejstwa w majestacie prawa.

To jednak dopiero początek !

O ile w USA wprowadzono radykalane ograniczenia prywatności, pozwalające praktycznie na wszystko agendom rzędowym i służbom specjalnym, o tyle Polakom funduje się

TERRORYZM FISKALNY usankcjonowany prawnie.

- każdy podatnik może W KAŻDEJ CHWILI zostać zaskoczony przez kontrolę skarbową, nie znając powodu i zakresu, który ona obejmuje

- urząd skarbowy może zająć, na poczet zobowiązań, praktycznie wszystko. Dotychczas, istniała możliwość zajęcia jedynie przedmiotów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

- fiskus będzie mógł unieważniać umowy, zawarte pomiędzy podmiotami gospodarczymi ! Wystarczy, że uzna, iż zostały zawarte w innym celu niż stwierdzono to w umowie (!)

- urzędy otrzymują dwukrotnie więcej czasu na załatwianie spraw podatników (dwa miesiące !)

- praktyczne zniesienie terminu przedawniania się zobowiązań podatkowych

- wprowadza się odpowiedzialność rodziny za długi. Jeśli np. twój ojciec zrobi coś, co nie spodoba się fiskusowi, ty możesz "beknąć" za to po 15 latach ...

- zwolnienie urzędu z obowiązku przeprowadzania postępowania dowodowego na korzyść strony oskarżanej o złamanie przepisów

- zero motywacji dla urzędników do ustalania faktów i obiektywnego rozstrzygania. Pracownicy aparatu fiskalnego nadal będą otrzymywać prowizje od nałożonych kar.

- dowolność w dokonywaniu zmian i interpretacji przepisów. Urząd może podjąć jakąkolwiek decyzję, po dwu lub czterech latach ją zmienić i zobowiązać podatnika do zapłacenia różnicy wynikającej ze zmiany decyzji

- urząd, na dobrą sprawę, wcale nie musi dostarczać podatnikom pism w dotyczących ich sprawach. Po 7 dniach od wysłania będą uważane za dostarczone.

- kontrolerzy skarbowi będą zatrzymywać osoby i pojazdy, używać siły fizycznej i broni palnej, zakładać podsłuchy ...

Takich "kwiatków" jest więcej ...

O ile w kontekście wydarzeń z 11.09.2001 Polska jest uważana za kraj w niewielkim stopniu narażony na ataki terrorystyczne, o tyle z pewnością nie da się tego powiedzieć w stosunku do terroryzmu fiskalnego

uprawianego przez lobby rządowe i polityczne w stosunku do obywateli swojego, własnego kraju !

Kriss

 

 

Linkomania