(C) Copyright


WOLNOŚĆ ?


Strona główna serwisu

Info warte fortunę !
Skorzystaj z poniższego formularza by otrzymywać darmowy e-zin z informacjami o możliwościach i programach offshore 
Polityka prywatności

E-zin Offshore


 

 Genialna koncepcja uniwersalnej waluty opartej na złocie ! Otwórz swoje konto za free !

 

To wspaniale określenie ale nie rozwinięte często stanowi tylko slogan. Jak Wolność to od czego? Wolność od używek, nawyków, przyzwyczajenia, odpowiedzialności, pieniędzy, słodyczy, obżarstwa, seksu ;-), strachu, społeczeństwa ...

Wszyscy jesteśmy uzależnieni - bardziej lub mniej - czasami nie zdając sobie z tego sprawy. Nasza ludzka natura jest w pełni uwarunkowana dlatego NIE MA TOTALNEJ WOLNOŚCI . 60 do 80% naszych działań i decyzji jest podejmowanych nieświadomie bo taka jest ludzka psychika. Od urodzenia jesteśmy uczeni i przyswajamy sobie pewne zachowania które stają się nawykami, a one w późniejszym czasie mogą nam utrudniać życie zamiast pomagać.

Na co dzień jesteśmy ograniczeni przez rodzinę [w tym oddziaływania żony i jej humorów ;) ], manipulację różnych wspólnot i ich systemów wartości i ich oddziaływanie oraz społeczeństwo, w którym żyjemy - jego prawo, moralność, etykę, silniejszych od ciebie i wiele in. elementów i często nie zdajemy sobie z tego sprawy ...

Różne lęki i poczucie winy (wpajane od dzieciństwa) są największymi wrogami wolności i w zależności od naszych doświadczeń życiowych mamy je w podświadomości głęboko ukryte. Lęk przed stratą, odrzuceniem, chorobą, śmiercią, zmianami, grzechem, ośmieszeniem, zdradą czy brakiem akceptacji itd. u większości ludzi decydują o ich postępowaniu.

Te lęki i egocentryzm są uwarunkowaniami znacznie mocniej wpływającymi na nasze wybory i działania niż świadomość własnej wartości i dobrobytu duchowego (a nie tylko materialnego).

Człowiek wolny dokonuje wyborów przynoszących korzyści innym i jemu, a w postępowaniu kieruje się świadomością dobrobytu. Natomiast jeżeli mając nawet bogactwo materialne wykorzystuje się je tylko dla siebie i to często wzbogacając się nadal kosztem innych to jest to postępowanie z pozycji świadomości ubóstwa i leku przed stratą. A bardzo często ci bogaci lub przywódcy głoszą innym hymny o wolności mając na uwadze pseudowolność własną kosztem innych poprzez manipulację emocjami i nieświadomymi reakcjami ludzi.

Im człowiek czuje się bardziej wolny tym jest bardziej świadomy uwarunkowań i ograniczeń w jakich żyje on i inni, a jego rozwój ku wolności może odbywać się jedynie przez pomaganie innym w ich realizacji i drodze ku ich pojęciu wolności i realizacji ich celów. To rozwija na Twojej drodze ku Wolności :)) i to jest wspaniałe.

W komunizmie marzeniem była wolność osobista i poczucie bezpieczeństwa, które miało się spełnić w demokratycznym państwie. W demokracji natomiast manipulacja ideologiczna jest zastąpiona przez manipulacje polityczną i konsumpcyjną dodatkowo kontrolowaną przez urzędy fiskalne i inne.

Jeżeli jest się bogatym, to można być niezależny finansowo, ale często jest się uzależnionym od pieniędzy i pełen lęku o ich utratę. Gdyby nastąpiło porwanie do Ameryki Pd. lub Azji to bez znajomości języka i pieniędzy nie przetrwało by się tygodnia. Gdyby sprzedano bogatego jako niewolnika lub wsadzono do więzienia to mając gdzieś zasoby finansowe i nie mogąc z nich skorzystać pogrążyłby się w tragicznym smutku i bardzo by cierpiał. Jeżeli byłby ten człowiek w pełni wolny to oznaczało by to, że bez względu na to w jakim położeniu się znalazł i jakie ma kłopoty to nie czułby się przygnębiony lecz raczej beztroski.

A wynikać to może z przekonania że każde przeżycie jest po to by doświadczyć kim się jest w swej istocie. Jeżeli patrzy się na swoje życie z pozycji istoty duchowej i ze świadomością, że w tym ciele, które teraz przez fragment czasu się posiada, bez względu na okoliczności, nic złego nie może się stać to nie odczuwa się lęku bo nie ma o co.

Dobrobyt materialny jest tylko w tymczasowym posiadaniu i powinien nam ułatwiać rozwój, a nie ograniczać. Pokaż mi więc człowieka żyjącego z taką świadomością to powiem, że on jest wolny.

Ja takiego nie znam i też nim nie jestem. Jeżeli na naszym polskim podwórku widzi sie bogatych szybko jeżdżących swoimi ekstra samochodami i nie liczącymi sie z innymi to jak myślisz, gdyby kogoś rozjechali i trafili do więzienia jak by się czuli tam gdzie decyduje prawo silniejszego?

Wolność oznacza również odpowiedzialność za swoje czyny i ponoszenie ich konsekwencji. A ilu bogatych dzięki pieniądzom chce ich uniknąć? Priorytetem dla mnie jest niezależność finansowa. Dzięki niej można czuć się wolnym, ale nim się nie jest, bo "umocowane" są do mnie wszystkie moje dobra, które muszę chronić przed innymi, tak w moim otoczeniu jak i w offshore.

Jeżeli mam ich dużo np. dom i go stracę, to wolny jestem wtedy gdy się tym nie przejmuję i to nie tylko dlatego, że mnie stać na drugi. Życie jest cały czas piękne i można przeżyć wiele wspaniałych chwil nie mając pieniędzy. Ja nie raz musiałem się podnieść z "upadku" po stracie tak majątku, jak i wiary w "zaufanych" ludzi, z którymi pracowałem i z perspektywy czasu wiem, że takie zdarzenia dużo mi uświadomiły. Ważne jest dążenie do wolności w jej aspekcie ponadczasowym, ponadmaterialnym, ale jest to trudne by opanować świadomie nasze nawyki i lęki oraz truciznę beznadziei, którą otoczenie chce nam wstrzyknąć do umysłu.

Ważne jest cieszyć się tymi obecnie przeżywanymi chwilami, a nie tylko perspektywami i realizacją planów choćby najwspanialszych. Dla mnie pieniądze są bardzo ważne, bo nigdy ich nie miałem w nadmiarze, ale stanowią tylko narzędzie do lepszego czy szybszego rozwoju w innych aspektach życia. Robienie pieniędzy nie stanowi celu samego w sobie, tak jak jest u dla wielu biednych duchowo bogaczy. Oczywiście nie generalizuję, bo jest również wielu rozwiniętych i świadomych swojego potencjału oraz realizujących wspaniałe cele. Wolność jest więc czymś wspaniałym i należy do niej dążyć. Wymaga jednak ogromnej pracy, nie tyle fizycznej co mentalnej i przyswojenia sobie olbrzymiej wiedzy, czego ci serdecznie życzę !

eJacek

 

 

Linkomania